Nejnovější historické romány, které stojí za přečtení.

Máte rádi historické romány? Zajímá vás, jaké vyšly v posledních měsících a které byste si určitě měli přečíst? Pak tu je právě pro vás dnešní článek, který pro vás připravily Veronika Esserova a Sabina Huřťáková. Tyhle knižní tipy byste neměli minout.

Veronika doporučuje:

Nemohu jinak než začít knihou od Ivany Špičkové STROM ŽIVOTA.

Nádherný historický román o přátelství dvou keltských bojovníků, boji o moc, lásce i nenávisti. Jejich přátelství projde mnoha zatěžkávajícími zkouškami a je jen na každém z nich, jak se s nimi poperou. Někoho to změní a někdo ze svých přesvědčení neuhne ani o píď.

Tento román se pro mě stal knihou roku 2018, neskutečně čtivý, nabitý dějem, navíc román o mých oblíbených Keltech. I když je to pořádná nálož (688 stran) opravdu stojí za přečtení. Garantuji, že to přečtete v rekordním čase.

Další krásný román, který stojí za zmínku je kniha od Libbie Hawker DAR BOHA SLUNCE.

Zavede vás do prosluněného starého Egypta, kde se schyluje k boji o post královské božské manželky, mezi dvěma sestrami. Román pojednává o thutmosovské dynastii, jedné z nejmocnějších a nejvlivnějších rodin ve staroegyptských dějinách. Opírá se o historické skutečnosti a vám se tak dostane nejen menší porce vzdělání, ale i romantické lásky, která skvěle doplňuje historickou linku příběhu.

Román je velmi poutavě napsán, a pokud obdivujete starý Egypt, je tato kniha rozhodně určena pro vás.

Kniha OCHUTNÁVAČKA, jejímž autorem je V.S.Alexander vás seznámí s dívkou, která stála mezi Hitlerem a smrtí. Přiblíží vám osud Magdy, jejíž prací bylo ochutnávat jídlo pro vůdce. Jak se s tím vyrovnávala, jaké stopy to v ní zanechalo a zda se jí podařilo zamilovat se v této nelehké době, to vše se dočtete v tomto zdařilém románu.

Co jsem nejvíce ohodnotila na této knížce je nahlédnutí „pod kůži“ Adolfa Hitlera. Autor ho přibližuje i z té lidské stránky, ale nikoli tak, abyste ho obdivovali. Jenom podává fakta. O nacismu se nikdy moc hezky nečte a autor toto nelehké téma proložil romantickou linkou, která celou knihu činí ještě více poutavou.

Pokud nemáte moc informací o historické postavě Matyldě Anglické, pak vám doporučuji přečíst knihu DVAKRÁT KRÁLOVNOU z pera Hilary Green. Opět další román, který vychází z historických skutečností vám přiblíží život císařovny Matyldy. Poznáte ji jako tvrdohlavou, pyšnou avšak inteligentní ženu a budete s ní prožívat její boj o anglický trůn. Nebude chybět ani láska, i když na tu moc štěstí zrovna neměla.

Kniha, ačkoli obsahuje spousty popisných historických událostí, se čte velmi lehce a velmi brzo vás vtáhne do děje.

A pokud máte náladu na trochu nenáročného čtiva, pak vám mohu doporučit knihu, DOKUD NÁS LÁSKA NEROZDĚLÍ od spisovatelky Mirji Hein. Ponoříte se s ní do roku 1900 přímo doprostřed Austrálie a budete tak moct prožívat zamilovaný románek Scarlet a Daniela. Ani jim se nevyhnou překážky, vše se proti nim spikne, minulost se stále vrací a oni procházejí těžkou zkouškou. Zda se jim podaří najít k sobě cestu zpět, se dozvíte v tomto romantickém příběhu.

Autorka skvěle popsala dobu i prostředí a vy se tak rovnýma nohama octnete v divoké Austrálii. Příběh nepostrádá napětí a autorka vás neustále záměrně mystifikuje, takže do poslední strany netušíte, jak to dopadne. A pokud byste stále váhali, sametový obal knihy už vás jistě přesvědčí.

Sabina doporučuje:

Pokud patříte mezi milovníky příběhů z hlubokého středověku, obdivujete tvrdé válečníky, a jste fanoušky série Poslední království, zaujme vás kniha VIKINGOVÉ – POMSTA SYNŮ. Autorem je Lasse Holm a jedná se o první díl vynikající historické trilogie.

Příběh vikingských válečníků, bratrů, kteří chtějí pomstít vraždu otce, vypráví troufalý mladík Rolf. Chlapec vyrůstající v lese s vlky se mezi drsnými cizinci pohybuje s obdivuhodnou vychytralostí a navíc dokáže prokouknout i ty nejutajenější politické machinace, kterých bylo i v této době víc než dost.

Četli jste v poslední době některý z těchto románů? Nebo máte tip ještě na nějaké další historické romány, které stojí za přečtení?

Podělte se s námi v komentářích.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s