Design a site like this with WordPress.com
Začít

Vydejte se s Bonifácem do psí školky – Iva Gecková vám ukáže cestu

Iva Gecková napsala další dvě krásné knížky pro děti s hlavním hrdinou Bonifácem, který přiroste k srdci nejen dětem, ale i nám dospělým.

Pokud máte rádi pejsky a k tomu se ještě chcete výborně pobavit, jsou tyto knihy určeny právě vám a vašim dětem.

Název: Jak to chodí v psí školce Bonifác zase řádí v psí školce

Autor: Iva Gecková

Nakladatelství: Grada

Rok vydání: 2018

Recenze:

JAK TO CHODÍ V PSÍ ŠKOLCE

Bobeš je sice malé štěňátko, ale radosti i starosti má úplně stejné jako každé malé dítě, které chodí do školky. Moc se těší do školky, ale ráno se mu nechce z postele, u snídaně vylije mléko, sní trochu zubní pasty a hurá za zábavou.

A právě v psí školce se Bobeš seznamuje nejen s novými psími kamarády Fugasem, Rexíkem, Tobíkem, Sabinou, ale i s nenapravitelným propadlíkem Bonifácem. Velkým, chlupatým, dobrosrdečným pejskem, který všechno poplete, komolí slova a žádná lumpárna mu není cizí.

Ukázka:

Paní učitelka, která pořád čekala na štěňátka, se už v šatně skutečně dopálila.

„Tak kde jsou? To tam určitě vyvádějí zase nějaké psoloviny!“ vydala se do umývárny. A co uviděla, když otevřela dveře?

Velikého Bonifáce, jak se snaží nacpat svůj obrovský zadek do vodovodu. Když se mu to jakžtakž podařilo, Bobeš otočil kohoutkem a Bonifác vyletěl za mohutného vodního gejzíru až do šatny. Vodovodní baterie nevydržela ten nápor a vypadla ze stěny. Když všichni doběhli do šatny, aby Bonifáce zkontrolovali, jestli je v pořádku, uviděli ho, jak sedí rozpláclý v kaluži vody. Hlava se mu ještě motala, ale spokojený a šťastný Bonifác prohodil:

„No có? Říkala jste, že máme čekat v šatně, ne? Tak jsem tady!“

 

Ve školce se učí vše potřebné, co má správný pejsek umět. Jak zahrabat kost, jak bránit boudu nebo dům svého pána i jak být nejlepšími hlídači.

A obědy? Ty jsou tu ze všeho nejlepší. Kdo by si také nedal buřtové řezy se šlehačkou, salámovou roládu plněnou smaženými slimáky apod.

Druhý díl BONIFÁC ZASE ŘÁDÍ V PSÍ ŠKOLCE, vás zavede do pořádné zimní chumelenice, až z toho ve školce zapadnou sněhem. A kdo myslíte, že je nakonec zachrání? Že by Bonifác? Také se dočtete, jak se budou připravovat na Psožíška. Copak jim asi letos přinese za dárky a přinese je i těm zlobivým? Opět na vás bude čekat spousta legrace a zajímavých psích příběhů.

Ukázka:

„Bardón, paní kučitelko, ale jestli máte na mysli, že jsem to udělal já, tak vám teda dozadu říkám, že já to teda nebyl!“ hájil se Bonifác.

„Bonifáci, říká se dopředu vám říkám. Nemůžeš přece něco říkat dozadu, to dá rozum.“

„No ale když budete za mnou, tak vám to přece musím říkat dozadu, ne?“ nechápal Bonifác.


Knihy jsou určeny pro ty nejmenší, ale myslím, že se budou hodit i k prvnímu čtení. Jsou dlouhý nebo krátký chcete-li tak akorát, že děti neodradí od čtení, ale naopak je nalákají na další díl. Text je srozumitelný a i velikost písmen bude dětem vyhovovat. Budou už vědět, že se u těchto knih s Bonifácem rozhodně nudit nebudou a srandy zažijí vrchovatý kopec.

Knížky o zvířátkách jsou vždy vděčným tématem pro děti a psí příběhy obzvlášť.

 

Další velkou devízou knih Ivy Geckové je její dvorní ilustrátor Michal Sušina. Hned pevný obal knihy vás utvrdí v tom, že vás čeká skvělá porce čtení a mnoho dalších zdařilých obrázků najdete i uvnitř knihy. Jsou kresleny tematicky s dávkou humoru a skvěle doplňují celý příběh.

Věřím, že paní Iva Gecková je spisovatelka, která dokáže přitáhnout děti ke knížkám. Její knihy jsou nejen zábavné, ale i poučné a nezapomněla ani na trochu toho napětí, které vám nedovolí knihu odložit.

Jsou napsány s takovou lehkostí, že se dětem prostě musí líbit. A nejen dětem. „Ulítávám“ na nich i já.

Vypadá to, že tato autorka se u nás doma už nastálo zabydlela a celá rodina se těší na její další spisovatelské počiny.

Hodnocení: 98 %

Obě knihy Jak to chodí v psí školce Bonifác zase řádí v psí školce zakoupíte na stránkách nakladatelství Grada.

 

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: