Design a site like this with WordPress.com
Začít

Čertí brko – nová filmová pohádka a nová dětská kniha

Asi jste již zaregistrovali, že v listopadu šla do kin nová česká pohádka Čertí brko. Někteří z vás o ní slyšeli, někteří možná viděli trailler, a někteří už viděli i pohádku. Ať už je to jak chce, k pohádce vyšla i stejnojmenná kniha ilustrovaná Robertem Smolíkem a pořídit si k ní můžete i skutečné čertí brko, které zapíše vaše hříchy!

Čertí brko je kniha a zároveň filmová pohádka, která nás zavede do obce Pytlov. Tady pracuje v hospodě svého otce krásná Markétka, do které je zamilován snad každý. Mimo jiné i jeden líný krejčí, který místo aby šil, povaluje se doma a touží najít poklad, který by ho učinil bohatým a hodným své vyvolené. A jakou úlohu má v celé pohádce zmíněné čertí brko?

Možná vám více napoví oficiální anotace:

Věděli jste, že peklo je úřad starý jako lidstvo samo a vůbec tu není proto, aby nám něco zlého našeptával? Zlo si totiž každý nosí v sobě… Nejmocnější pekelnou zbraní je Čertí brko, které zapisuje všechny hříchy. Aby čerti nemuseli za hříšníky létat po celém světě, mají ho rozdělený na jednotlivá podpekla, odpovědná ústřednímu peklu a samotnému Luciferovi. 

Zbrusu nová česká pohádka, na kterou se budete moct podívat i v kině nebo v televizi, vás zavede do podpekla Pervidle a místně příslušné obce Pytlov. V podpekle se jednoho dne porouchá Čertí brko a Lucifer se rozhodne pověřit doručením nového nezkušeného čerta Bonifáce, aby se nekňuba ve světě trochu otrkal. Bonifác se vydává do Pytlova, ale hned zkraje ho zdejší šejdíř krejčí Klouzek okrade nejen o brko, ale i o další kouzelné pekelné předměty. Události pak nabírají rychlý spád: Pytlov ovládnou místní vychytralci, lenoši a podvodníci, jimž se dokonce podaří zrušit peklo a uvěznit jeho vládce! Bonifác v sobě musí probudit všechny čertovské síly a na plné obrátky roztočit závity svého vynalézavého mozku, aby osvobodil Pytlov, Lucifera a také krásnou nehříšnici Markétku, do které je zamilovaný až po uši, z moci zloduchů a povalečů.

Čertí brko je moderní česká pohádka, která sice popisuje pohádkový svět, ale v dialozích hlavních i vedlejších postav slyšíme mnoho narážek na současný stav naší republiky, její politiku, ekonomiku, ale i na její minulost. Autoři knihy Robert Geisler a Tomáš Hodan se často opírají do komunismu a tehdejších i dnešních politiků. Pohádka je tak zábavná nejen pro děti, ale i pro dospělé.

V knize mě zaujalo psaní poznámek pod čarou, kde se právě tyto sarkastické narážky dočteme. Jako by autoři psali hlavní obsah pro děti a vysvětlivky pro zábavu rodičům.

Kniha Čertí brko je krásně zpracovaná a ilustrace jsou originální, stejně jako obsah knihy.

Pokud vás Čertí brko zaujalo, můžete si ho pořídit i domů, Dokonce si můžete zahrát rodinnou hru Hříchu zmar! Vše o pohádce Čertí brko, knize, hře a dalším, se dozvíte na stránkách společnosti Presco Group. 

Oficiální trailler k pohádce:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: