Hanka Hindráková vydala další strhující knihu – Nezlomný

Pravdivý příběh o naslouchání vnitřní touhy dětí, kterým osud nedopřál šťastné dětství, ale nechal je na pospas ulici. Román NEZLOMNÝ od Hany Hindrákové je plný bolesti, odhodlání a také naděje.

Název: Nezlomný

Autor: Hana Hindráková

Nakladatelství: Alpress

Počet stran: 190

Rok vydání: 2018

Recenze:

Toto je skutečný příběh Josepha „Njora“ Njorogeho, Začátek knihy nás zavede do Afriky k sedmiletému Njorovi, který spolu s bratry a sestrou živoří u své matky. Dny jsou tu stále stejné, jeden jak druhý – agresivní milenci opilé matky, žebrání na ulici, hlad, bití. Nic co by člověk chtěl zažít.

Nejstarší bratr Ryan, Njoro a sestra Melody se rozhodnou utéct do většího města a žít na ulici, kde jim bude o něco lépe než doma, jak všichni doufají. Ale realita je naprosto jiná. Hned po pár hodinách se Njorovi ztrácí nejen Ryan, ale i Melody, jeho malá „šelmička“, která není k nalezení. Njoro se tak ocitá uprostřed města sám a bez prostředků. Ujme se ho gang pouličních chlapců, který ho uvede do všech tajů přežití. A první s čím se malý Njoro seznamuje je tzv. biere, lahvička s lepidlem, která pomáhá, pokud se správně čichá, „oblbnout“ pocit hladu. Žebrání, krádeže, vězení, tím vším si Njoro projde, než na ulici pozná doktora Charlese Mulliho, ředitele Centra pro děti ulice. S jeho pomocí se snaží odrazit ode dna, dostat se zpátky k normálnímu životu a najít své sourozence a také místo v životě.

Román Nezlomný, napsaný podle skutečných událostí je surový od začátku až do konce. Autorka všechny hrůzy podává tak, jak se skutečně staly a vám z toho chvílemi není zrovna nejlépe. Ačkoli je to útlá knížka a přečetla bych ji za jeden večer, musela jsem si část nechat na druhý den, abych to stihla vstřebat a rozdýchat.

Z příběhu je znát, že paní Hindráková prožila nějaký čas v africké Keni a dokáže nám tento kousek země přiblížit pravdivě i se všemi jeho nedostatky.

Styl psaní této autorky je velmi čtivý, jednoduchý a tím pádem nechává naplno vyniknout tématu knihy.

Kniha Nezlomný je doplněna autentickými fotografiemi z Centra pro děti a decentně doplňuje tento strastiplný příběh plný utrpení, ale také víry. Víry v sebe, že i z úplného propadu je vždy nějaká cesta nahoru.

Od Hany Hindrákové jsem už četla knihu Smrtící byznys, kterou také nabízí nakladatelství Alpress a byla ještě o fousek lepší než tato.

A pokud vám není lhostejný osud obyvatel žijících v rozvojových zemí a rádi by jste trochu pomohly, můžete se mrknout na www.darkysmyslenkou.cz, kde součástí obchůdku jsou i šperky vyráběné chlapci z Njorova centra.

Hodnocení : 85 %

Knihu Nezlomný zakoupíte na stránkách nakladatelství Alpress.

1 komentář: „Hanka Hindráková vydala další strhující knihu – Nezlomný

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: