Recenze: Darker – E. L. James

Přečetli jste sérii Padesáti odstínů jedním dechem? A nenechali jste si ujít také knihu Grey, která vyprávěla příběh  Padesáti odstínů šedi pohledem Christiana? Pak právě pro vás je i knižní novinka Darker, neboli Padesát odstínů temnoty pohledem Christiana Greye.

Název knihy: Darker

Autor: E. L. JAMES

Nakladatelství: Baronet

Počet stran: 547

Rok: 2018

Recenze:

Po ošklivém rozchodu na konci první knihy z této série je Christian Grey odhodlaný získat Anastasii Steelovou zpět. Snaží se tedy potlačit své zvrácené touhy i potřebu mít nad vším neustálou kontrolu a nabídne Anastasii vztah dle jejích představ. V jejich novém a křehkém vztahu však musejí překonávat mnohé obtíže. Počínaje nebezpečím ze strany Christianovy bývalé sub Leily, přes snahu Eleny jej chránit před ublížením a zklamáním, kterého by se mu mohlo dostat od Any až po Anastasiina šéfa Jacka Hyda, který se ji snaží svést.

Přes veškeré obtíže se jim podaří znovu svůj vztah vybudovat na vzájemné důvěře a otevřenosti. Christian Aně otevře své srdce a svěří se jí s démony svého dětství a ona tak začíná chápat jeho nezvyklé sexuální tužby i potřebu mít věci neustále pod kontrolou. Také dojde k obrovskému posunu jejich vztahu, a to ve více rovinách současně.

Stylisticky je Darker kniha psaná stejně jako všechny předchozí, kapitoly na sebe bezprostředně navazují a text je do plněn o emailovou korespondenci mezi Christianem a Anastasií.

Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem, přestože jsem příběh již znala. Napsání knihy z pohledu druhé hlavní postavy mi přijde jako geniální nápad, protože kdo by si nepřál vědět, co se honí hlavou druhému z hlavních hrdinů? A tady se nám všem přání splnilo. Je to velmi unikátní pohled na tento příběh, který zároveň doplňuje bílá místa v příběhu, která jsme si předtím mohli jen domýšlet.

Kniha Darker mě velmi bavila a rozhodně ji doporučuji přečíst všem, kteří se zamilovali do této knižní série!

Hodnocení: 100 %

Knihu Darker koupíte na stránkách nakladatelství Baronet.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: