Křest knihy: Klára Mandausová – Holky s voctem

Listopad je měsíc opět bohatý na knižní akce v podobě různých křtů, besed a autogramiád. Vychází spousta zajímavých knížek a mně se můj hypotetický kalendář plní k prasknutí. Hypotetický kalendář je to proto, že si poznamenávám, co mě kde zaujalo, ale ve skutečnosti se mi podaří navštívit jen zlomeček akcí.

Tento týden ve středu 21. listopadu 2018 se mi poštěstilo navštívit jeden opravdu povedený křest knihy v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí. Byla zde křtěna nová knížka Kláry Mandausové Holky s voctem, která vyšla v Nakladatelství Mladá Fronta. Kmotry knihy byli herečka Lucie Zedníčková, MUDr. Jan Hnízdil a redaktorka Pavlína Blahotová. Přítomna byla také ilustrátorka knihy Lenka Kurovská, která se postarala o krásnou obálku i ilustrace uvnitř knihy, a zástupci nakladatelství Magdaléna Deiml a redaktorka knihy Romana Jarolímová.

Po úvodním slovu zástupkyň nakladatelství si vzala slovo sama autorka a přivítala mezi přítomnými dokonce i svou babičku, která v 92 letech přijela na křest vlakem. Představila kmotry své knihy, ke každému nám prozradila nějakou společnou historku. Povídání bylo milé a vtipné a myslím, že přesně taková bude i kniha Kláry Mandausové, do které jsem měla zatím možnost jen letmo nahlédnout. Je to kniha o životě, jak běží, o tom, že ne vždy všechno dopadne, jak jsme si naplánovali a že není třeba se z toho hned hroutit, ale pokusit se hledat tu lepší stránku věci a brát to s humorem. Možná v knížce najdete spřízněnou duši a řeknete si, že v těch životních trablech nejste sami.

Bohužel jsem nemohla z časových důvodů čekat na podpis knihy a tak když došlo k pokřtění knihy sektíkem a rozběhla se autogramiáda, nabrala jsem zase směr domov. Odcházela jsem ale s příjemným pocitem a rozhodnutím, že tuhle knížku si musím přečíst. Píšu si na seznam.

Klára Mandausová je redaktorkou časopisu Marianne, předtím dlouhá léta pracovala v deníku MF Dnes. Debutovala knihou Slunečnice, která vyšla v roce 2014. Po ní následovaly knížky My dokonalé a letos vyšla také kniha Puberťák – Jak se nezbláznit a přežít. Přispěla i do knížky Jana Hnízdila Příběhy obyčejného uzdravení.

Máte o knížku Holky s voctem zájem? Za skvělou akční cenu ji koupíte na Booktook.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: