Recenze: Elisabet Nemertová – Čas vlků

Čas vlků je zajímavý příběh z období 2. světové války ze Švédska. Jiný pohled na válku, méně hrůzný a přesto chytne za srdce. Čte se velmi dobře, děj rychle ubíhá a na konci dojde i na slzy.

Název: Čas vlků

Autor: Elisabet Nemertová

Nakladatel: Cosmopolis

Počet stran: 360

Rok vydání: 2018

Recenze

Malý Skogstorp je rodný dům Magdaleny a Nilse. Nils získal práci v obchodě a Magdalena pracovala jako děvečka v Ljusne. Život sourozenců se změnil poté, co po strýci z Ameriky zdědili velké bohatství. Magdalena si doplnila vzdělávání a na Malý Skogstorp se pravidelně vracela.

Magdalena a Nils vyráží na večírek, kde poznají muže jménem Carl-Magnus. Večírek se koná na Velikonoce roku 1939. Jen málokdo tuší, jak krušné časy je čekají.

Nils má několik obchodů a Magdalena je spoluvlastníkem. Velmi se zajímá o zaměstnance, kteří v obchodech pracují. A tak se dozvídá o tom jak to hlavně ženy, pracující v obchodě mají těžké a často se dostávají do nelehké situace. Často jsou nuceni dát svè děti k adopci. A velmi často se stává, že tyto děti se mají u adoptivních rodičů zle. Magdalena proto vymyslí a zrealizuje spolu s dalšími ženami celodenní školku pro ženy, které musí pracovat.

Carl-Magnus jel v létě 1939 do Berlína a ve společnosti důstojníků SS si užíval všeho, co se mu nabízelo. Poznal však i jiné stránky a ne vždy s nimi souhlasil. Během války byl vojákem a měl na starosti svou rotu.

Magdalena pracovala během války jako dobrovolnice. A tak se přihlásí na pomoc při příjezdu finských válečných dětí do Švédska. Před nástupem se ztratí tři děti, sourozenci Heikki, Laila a Ingria. Magdalena se je vydá hledat.

Příběhem nás také provázejí bílá vlčice Shaula, její vlčata Rigel a Vega a černý krkavec, bydlící u správce lesa.

Čas vlků je výborný příběh, čtivý a plný zajímavostí o životě lidí ve Švédsku během 2.světové války. Méně hrůz, jak v jiných knihách z této doby a přesto silný příběh. Některé informace byly pro mě nové a těžko uvěřitelné. Jako například adopce. Povídání o vlcích bylo krásné a krásně příběh doplňovalo.

Musím pochválit obálku knihy. Je nádherná, se třemi vlky a hodně mě na příběh nalákala.

Hodnocení: 100%

Knihu Čas vlků zakoupíte na stránkách nakladatelství Cosmopolis.

Text: Martina Zrubcová

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: