Recenze: Mirja Hein – Dokud nás láska nerozdělí

Australská drsná krajina a příběh plný vášně, nenávisti, žárlivosti i pomsty…

Tohle všechno vám nabídne kniha z nakladatelství Alpress DOKUD NÁS LÁSKA NEROZDĚLÍ od německé spisovatelky MIRJI HEIN.

Že spisovatelku neznáte? A co třeba Laura Walden? Nenechte se zmást, pořád se jedná o stejnou autorku, pouze píšící pod jiným pseudonymem.

Název: Dokudnás láska nerozdělí

Autor: Mirja Hein

Nakladatelství: Alpress

Počet stran: 366

Rok vydání: 2018

Recenze:

Mladá dívka Scarlet přivede k rodinnému krbu nemocného cizince Daniela. Zájem o jeho zdraví projeví nejen Scarlet, ale i její sestra Ava. Z pacienta se však vyklube syn rodinného nepřítele. Láska Scarlet a Daniela tak musí překonat spoustu překážek. Intriky se na ně hrnou ze všech stran a nejvíce od jejich nejbližších. Vše se proti nim spikne, minulost se stále vrací a oni procházejí těžkou zkouškou. Rozdělí je láska k sobě nebo je naopak spojí?

Citát:

„…Lidé se mohou pohádat, to je bez debat, ale než se rozejdou, měli by se udobřit. Pokaždé to totiž může být naposled…“

Autorka skvěle popsala dobu i prostředí, ve které se román odehrává (cca rok 1900) a vy díky ní skočíte rovnýma nohama ve slavnostní toaletě z drahého saténu přímo do Austrálie. Charaktery jednotlivých postav jsou vykresleny dopodrobna, a vy si tak ihned oblíbíte kladné hrdiny a u bezpáteřních podvodníků se vám bude krčit čelo hněvem.

Menší problém se objeví hned na prvních stránkách knihy, kde se na vás vyvalí nepřeberné množství postav včetně jejich rodinných propojení. Já se ztrácela natolik, že jsem si musela v jedné chvíli vzít na pomoc i tužku s papírem, abych se v tom vůbec vyznala. Pak jsem prolistovala celou knihu a na poslední straně jsem zajásala, protože jsem objevila rodokmen celé rodiny. POZOR!!! Všechno špatně. Rozhodně nečíst před dočtením knihy nebo se tak připravíte o pointu.

Určitě se nenechte hned na začátku odradit spletitostí postav, protože když vydržíte, kniha se vám odvděčí krásným příběhem. A to dost napínavým příběhem, protože opravdu až do konce stále netušíte, jak to dopadne. Autorka vás neustále záměrně mystifikuje a vy si ani chvilku nejste jistí jak to celé skončí.

Z čeho jsem byla ale naprosto uchvácená, byl „sametový“ obal knihy, který vás bude neustále lákat brát ji znova a znova do ruky.

Nakladatelství Alpress vydává kromě této autorky i knihy jiné spisovatelky Elizabeth Haran, která píše také z australského prostředí, a dle mého je o „fous“ lepší než Mirja Hein nebo chcete-li Laura Walden.

Od Laury Walden jsem již četla Půlnoční rituál – romantický příběh o dávné kletbě Maorů – velmi pěkná a knihu Posvátná přísaha – opět téma Maorů, ale už o něco horší zpracování.

Hodnocení: 82%

Knihu Dokud nás láska nerozdělí můžete zakoupit na stránkách nakladatelství Alpress.

Text a fotografie: Veronika Esserová

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: