Recenze: Melodie Rose Winawerová – Písařka ze Sieny

Milujete historické romány a prolínání dvou časových linií? A co teprve, když se současnost a minulost spojí prostřednictvím cesty časem? Jaký to bude mít dopad na život hlavní hrdinky? Může změnit svou přítomností budoucnost města Sieny? Přečtěte si román Písařka ze Sieny a dozvíte se víc.

Název knihy: Písařka ze Sieny

Autor: Melodie Rose Winawerová

Nakladatelství: Metafora

Počet stran: 452

Rok: 2018

Recenze:

Hlavní hrdinkou této historické romance je Beatrice Alessandra Trovato, která pracuje v New Yorku jako neurochirurg. Po nečekané smrti svého bratra Bena, který ji po smrti matky sám vychoval, se rozhodne pro delší dovolenou v Sieně. Právě tam Ben koupil dům a pracoval jako historik na tajemném pátrání z období 14. století. Právě v tu dobu Sienu zasáhla stejně jako zbytek Evropy morová epidemie. Beatrice se rozhodne bratrovu práci dokončit a zveřejnit. Co se podařilo bratrovi objevit? A proč jistí lidé nechtějí, aby byl jeho objev zveřejněn?

Při svém pátrání se jí dostane do rukou deník středověkého malíře Gabriella Accorsiho, díky němuž se nečekaně přenese do Sieny 14. století. Velmi rychle se musela zorientovat a přizpůsobit tehdejšímu životu. Naštěstí měla velké štěstí na lidi kolem sebe, kteří se jí ujali a ona si tak ve velmi krátké době vydobyla pevné postavení v tehdejší společnosti a stala se středověkou písařskou.

V příběhu se Beatrice musí potýkat s dramatickými událostmi i intrikami a nakonec i s nejhorší nemocí v dějinách Evropy. Podaří se jí před smrtícím morem uprchnout? A chce se opravdu vrátit do své doby nebo se jí středověká Siena stala opravdovým domovem?

Kniha je velmi čtivá již od prvních stránek. A jakmile se Beatrice v čase přesune do 14. století, jistě už se od knížky neodtrhnete a budete chtít stále v četbě pokračovat, abyste zjistili, jak se bude její příběh vyvíjet, stejně jako jsem to měla já. Pokud jste již četli Cizinku nebo Dívku s perlou, je tato kniha pro vás jasná volba!

Hodnocení: 100 %

Knihu Písařka ze Sieny můžete zakoupit na stránkách nakladatelství Metafora.

Text a fotografie: Romana Hašková

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s