Velký knižní čtvrtek – setkání autorů v Praze

Čtvrtek 18. 10. 2018 nebyl jen tak obyčejným čtvrtkem. Pro nás knihomoly a milovníky literatury totiž vypukla velmi očekávaná akce zvaná „Velký knižní čtvrtek“,který nám přinesl 15 skvělých knižních novinek. Jaké to jsou, psala mimo jiné Sabina ve svém příspěvku tady na Knižní kavárně. Jako doprovodná akce včera také proběhlo Setkání s autory v Praze v Uměleckoprůmyslovém museu. A právě o něm bude dnešní článek!

Nebyli přítomní úplně všichni autoři vybraných patnácti titulů. Pozvání přijali publicista Aleš Palán a zakladatelka paliativní péče u nás Marie Svatošová, zpravodaj ČT Jakub Szántó, spisovatel a scénárista Pavel Kosatík, spisovatelé Pavel Renčín, Milan Jenčík, Václav Šorel, Ondřej Hübl, letecký publicista Petr Kolmann, ilustrátor Michal Kocián a islandská spisovatelka Hildur Knútsdóttir.
Na akci jsem se vypravila neplánovaně, prostě to vyšlo. Dorazila jsem tam sice s půlhodinovým zpožděním, právě hovořila o své knížce „Neboj se vrátit domů“ paní Marie Svatošová, která měla být první v pořadí. Pravděpodobně jsem tedy přišla jen o zahájení a většinu jejího vystoupení.

Nejvíce mě z přítomných autorů zaujala islandská autorka Hildur Knútsdóttir, která k nám přijela představit svůj detektivní román Krvavá zima, který nese prvky horroru a sci-fi. Podle slov autorky si chtěla vyzkoušet zasadit zápletku, kterou známe třeba z amerických filmů, do islandského prostředí. Překvapilo mě, že v originále to bylo napsané jako knihy pro mládež (píšu knihy, protože nakladatelství Práh do knihy Krvavá zima sloučilo dvě autorčiny knihy). Dle anotace to totiž vypadá na pěknou krvárnu.

Nejvíce podepisovanou knížkou byla asi kniha Za oponou války od Jakuba Szántó, který v knize přibližuje dramatické zážitky z oblastí na Blízkém východě, kde se válčí, vypukají státní převraty a probíhají teroristické útoky.
Akce se mi líbila, byla jsem opět mile překvapena zájmem lidí o knihy. Pořádala se na pěkném místě, jedinou vadou byla horší akustika v sále. Na místě bylo možné zakoupit všech 15 titulů s 20% slevou, čehož jsem využila a mám svůj první vánoční dárek. Pro koho ale neprozradím.
Závěrem bych ještě upozornila, že příští týden ve čtvrtek 25. 10. 2018 se podobná akce koná v Brně a také nás od 1. 11. 2018 čeká Velký audio knižní čtvrtek s 12 hity podzimní sezóny.
Text a foto: Jana Hlinecká


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: