Design a site like this with WordPress.com
Začít

Marťa píše: Zajímavé knižní akce 2018, které jsem navštívila


Knižních akcí není nikdy dost! Alespoň my knihomolové jsme o tom přesvědčení. O tom, co zajímavého jsme mohli v knižním světě prožít, resp. co si užila naše nová redaktorka a recenzentka Martina Zrubcová, kterou můžete znát i z jejího blogu Marťáskova knihovnička, to si přečtete v dnešním článku. 

Marťa píše:
Během roku 2018 jsem navštívila několik knižních akcíV květnu jsem jela do Prahy na Svět knihy. Jedná se o největší a nejočekávanější knižní akci roku. Cesta do Prahy mi trvala několik hodin, ale cesta proběhla celkem v pohodě. Trochu nepříjemné bylo, že vlak měl zpoždění, tak mi to ubralo z času, který jsem měla v Praze na akci naplánovaný. I tak jsem si akci užila na maximum. Po příjezdu do Prahy jsem musela na nádraží najít cestu k metru a dál na veletrh. 

Svět knihy 2018 – Praha

Na Světě knihy jsem byla poprvé a dojmů bylo mnoho. Postupně jsem prohlédla stánky, navštívila křest audioknihy Hana a nechala si od Aleny Mornštajnové podepsat knihu Hana. Autorka na mě působila příjemně, povídání o knize bylo poutavé a zajímavé. Knihu Hana jsem četla 2x a patří mezi mé oblíbené knihy. Alena Mornštajnová patří mezi mé oblíbené autorky a četla jsem všechny její knihy. 

Z veletrhu jsem si dovezla dvě knihy – Vytoužené dítě a Samorostka. Knihu Vytoužené dítě mám přečtenou a líbila se mi. Jedná se o zajímavý příběh z období 2. světové války. Knihu Samorostka jsem ještě nečetla, ale napravím to brzo. Z Prahy jsem domů dojela večer hodně unavená a plná dojmů. Pokud mi to příští rok vyjde, pojedu zas.

Knižní sraz s bazárkem – Brno

V srpnu jsem byla v Brně knižním srazu s bazárkem. Vybrané peníze putovaly do dvou psích útulků. Knižní sraz organizovala Irenka z Knihánkova a na akci jsem se hodně těšila. Knižní sraz se konal v kavárně Le Petit. Je to velmi příjemná kavárna a mají výbornou kávu, výborné domácí limonády a vynikající zákusky. 

Na knižní sraz jsem vezla několik knih do bazárku a domů si dovezla 4 knihy, a to knihy Chlapec, který přežil pochod smrtia Deník Anny Frankové. Obě knihy mám přečtené a obě se mi líbily. Jsou z období 2. světové války. Další dovezené knihy jsou Záchranná pouť a Požádej a je ti dáno. Tyto knihy jsem ještě nečetla. Knižní sraz byl báječný a těším se až Irenka zorganizuje další knižní sraz.


Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě

Minulou sobotu jsem byla na podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě. Byla jsem na veletrhu poprvé, ale určitě ne naposledy. Cestovala jsem s Irenkou z Knihánkova a byl to báječný knižní den. V kavárně jsme se sešly s dalšími blogerkami a to se Sabinkou, Šárinkou, Katuškou a Danuškou. Bylo to velmi příjemné posezení. 

Z veletrhu jsem si dovezla tři knihy a to Neobvyklý typ a Ráj mrtvých dětí. Třetí knihu jsem dostala od nakladatelství Hejkal a jmenuje se Měj mě rád/a. Podle anotace vypadá dobře. Za knihu moc děkuji. Příští rok, pokud mi to vyjde, pojedu zase.

Text: Martina Zrubcová

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: