Design a site like this with WordPress.com
Začít

Recenze: Iva Gecková – Florentýna a kouzelná kniha

Milý a dojemný příběh o holčičce, která přišla o maminku a zůstala pouze s velmi zaměstnaným otcem. O její vzdělání se stará protivná francouzská vychovatelka a o její zdraví – duševní i fyzické –  stará kuchařka a dobrácký zahradník. Florentýna se cítí osamělá a touží po klidném životě s tatínkem někde u moře. Zdá se, že to je nesplnitelný sen – dokud neobjeví v knihkupectví kouzelnou knihu.

Nakladatelství: Grada – Bambook
Počet stran: 208
Rok: 2018
Recenze:
Musím se přiznat, že ač teď dětské knihy pořizuji hlavně proto, abych mohla číst dětem, prvotinu Ivy Geckové Florentýna a kouzelná kniha jsem si přála hlavně pro sebe. Je určena dětem, které už umí číst sami (cca 2-5 třída). Mě zaujala už anotace slibující příběh o knihách, knihkupectví a nějakém tajemství. Ale to, co se mi dostalo do rukou předčilo má očekávání. Knížka mě naprosto okouzlila a to jsem dospělá. Číst ji, jako malá holčička, asi bych se do ní úplně zamilovala.
Jak jsem popsala výše, hlavní hrdinkou je Florentýna. Malá holčička, která žije ve velkém domě jen s tatínkem, francouzskou vychovatelkou, kuchařkou a zahradníkem. Příběh se odehrává na počátku dvacátého století. Florentýnin tatínek je úspěšný podnikatel vlastnící továrnu na klobouky a své práci dává vše. Také proto, aby mu pomohla zapomenout na nedávno zemřelou manželku a Florentýninu maminku. I Florentýna truchlí. O to více, že při nezáživných a úmorných hodinách s vychovatelkou vzpomíná na to, jak se kdysi krásně učila s maminkou. 
Jednoho dne se Florentýna vychovatelce ztratí a zabloudí do knihkupectví, odkud jí tatínek nosí oblíbené knížky. A tak objeví jednu, do které se hned začte. Ta knížka je kouzelná a přenese ji do světa, který si Florentýna vysnila.
Tato knížka je vykreslena neuvěřitelně milým způsobem. Florentýnu si musíte zamilovat, stejně jako jejího bezradného tatínka. Zpočátku jsem sice dívku vnímala dospěláckým pohledem a občas mi přišla až moc rozpustilá, ale zároveň jsem chápala její touhu po tom, být více v přírodě i mezi přáteli. Příběh je sice předvídatelný, ale asi jen pro dospělé čtenáře. Dítě pravděpodobně tak moc dopředu myslet nebude a tudíž ho závěr knížky příjemně překvapí.
Knížka není jen zábavná, ale i poučí. Děti poznají, jak se na počátku minulého století děti učily, co jedly, nebo jaké po nich bylo vyžadováno chování. Také poznají, jak to vypadá v Itálii, v čem jsou tamní zvyky a život odlišný od našeho a také zjistí, co se pěstuje a jí v Itálii.
Příběh Florentýnky je zábavný, milý i poučný a čte se velmi dobře. Délka knížky je tak akorát, aby bavil především malé slečny do cca 13 let, ale při tom je nezačal nudit. Já, jako dospělý čtenář jsem si knížku moc užila a těším, se, až bude Nela o něco větší a bude příběhu rozumět, abychom si ji mohly přečíst spolu.
Hodnocení: 100%
Knížku Florentýna a kouzelná kniha koupíte na stránkách nakladatelství Grada.

2 komentáře: „Recenze: Iva Gecková – Florentýna a kouzelná kniha

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: