Thrillery, které mi v poslední době vyrazily dech

Nejsem sice naprostý znalec thrillerů a nehltám každý, který právě vyjde, ale když už ale po nějakém thrilleru sáhnu, většinou si vyberu sakra dobře. A protože několik z těch, které jsem za poslední období četla, ve mě zanechaly poměrně hlubokou stopu, rozhodla jsem se o ně s vámi podělit.

Asi největší překvapení mi přinesly Tváře noci od Corrie Jackson. Tato kniha mě zaujala především tím, že dochází k vraždám modelek, a modelingové prostředí mi přišlo prostě lákavé a zajímavé. Vůbec jsem netušila, jak moc bude kniha čtivá a že se do ní zakousnu okamžitě po přečtení prvních řádků. Málokdy hodnotím thrillery pěti hvězdičkami, ale tady to ani jinak nešlo. Skvělý počin, který rozhodně stojí za přečtení!
Pokud byste chtěli knížku koupit, nejlevněji ji seženete ZDE.

Manželský pakt Michelle Richmond bylo další velké překvapení, tentokrát z nakladatelství Domino. Kniha pojednává o neobvyklém svatebním daru pro dva mladé novomanžele. Dostanou podivnou smlouvu nazvanou manželský pakt. Berou to spíše jako vtipnou hru a stylový dárek, ale brzy zjistí, že se dostali do podivné sekty, kde si nemohou určovat vlastní pravidla. Zatraceně čtivý thriller s velmi neokázalým námětem.
Knihu nejlevněji koupíte ZDE.
Papíroví duchové jsou druhou knihou od Julie Heaberlin. Autorky, která v loňském roce ohromila prvotinou Černooké Zuzany. I když se mi první kniha hodně líbila, především „jiným“ stylem psaní, který se ovšem četl trochu krkolomně, Papíroví duchové jsou mnohem mnohem lepší. Krkolomný sloh zmizel, zbyla jen čtivost a strhující příběh vystavěný na originální zápletce. Mladá žena hledá muže, který zabil její sestru. Má tip na muže, který byl vyšetřován, ale pro nedostatek důkazů omilostněn. Bere ho tudíž na „výlet“ zcela rozhodnutá, že ho donutí se přiznat. Knihu teprve dočítám, ale tajím při tom dech!.
Papíroví duchové jsou nejlevněji k sehnání ZDE.

Roberta Bryndzu asi představovat nemusím. Snad každý milovník thrillerů už četl jeho Dívku v ledu a ti, kteří tak ještě neučinili, se na ni chystají. Do posledního dechu je již čtvrtá kniha v pořadí s vyšetřovatelkou Erikou Fosterovou. Mladou ženou, která přišla tragicky o manžela a proto veškeré síly vkládá do vyšetřování, místo do rodiny. Pochází při tom ze Slovenska, což je pro nás, české a slovenské čtenáře ještě zajímavější. Erika řeší jeden skvělý případ za druhým a ani ten poslední, ve kterém hledá brutálního vraha žen nalezených v kontejnerech, si nezadá s tím nejlepším, co jsem kdy v tomto žánru četla.
Do posledního dechu koupíte nejlevněji ZDE.

Podobnou vyšetřovatelkou jako Erika, je i Anna Fekete. Žena s maďarsko – jugoslávskými kořeny vyšetřuje svůj první velký případ ve Finsku. Řeší nejen přistěhovateckou komunitu a její kriminalitu, ale i vraha ženy, které spojuje podivný symbol kolibříka. Najde nováček Anna vraha, nebo se nechá udolat nemístnými poznámkami alkoholického staršího kolegy, který není s její spoluprací nijak nadšen?
Kolibříka od Kati Hiekkapeltové jsem přečetla jedním dechem a doufám, že brzy vyjde další díl, protože stejně jako Erika i Anna je mi hodně sympatická a ráda se dozvím, jak její život pokračuje dál.
Tento skvělý thriller koupíte nejlevněji ZDE.
Tak co, četli jste některou z knih? Jak se vám líbily? Mně tedy moc a to na mě dva velmi slibné kousky čekají v knihovně a další dva v knihovničce na Palmknihách. 😀 Takže teď asi budu mít tak trochu thrillerové období.
Vaše Sabi 🙂

4 komentáře: „Thrillery, které mi v poslední době vyrazily dech

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: