Design a site like this with WordPress.com
Začít

Knižní tip 1/2018

Krásný den, moji milí knihomolové!

Za oknem je krásná zima, všude leží sníh, stále se sype z nebe a nám knihomolům je nejlépe pod peřinou, s horkým čajem a hlavně – s knihou. Je mi sice jasné, že většina z nás našla plno knížek pod stromečkem, a tak možná ještě máte co číst (někteří už zase ne :)), ale pojďme se podívat, co nového ke čtení vyšlo, nebo vychází v lednu a na co mám zálusk.

Tentokrát bude v knižním tipu více, než jedna kniha. Mám totiž zálusk na pár nových historických románů, které mají zajímavý námět a zaujaly mě hned, jak jsem je viděla na stránkách internetových knižních e-shopů. Ještě nevím, zda si je pořídím jako e-booky, nebo v knižní podobě, ale rozhodně je chci číst. A třeba nalákám i vás. 🙂
Také máte pocit, že jedno nakladatelství vydá nějaký román a náhle jakoby se strhla lavina a všichni vydávají podobná témata? Nebo běží v televizi film, či seriál a hle – hned se na pultech knihkupectví vyrojí knihy… Obě dnešní knížky se v tomto duchu svezly, tak doufám, že nezklamou!


Miroslava Zlatníková – Marie Terezie – Miluj a panuj

První z nich je knížka o naší největší panovnici, jež my, co milujeme čtení a vzdělávání – velebíme a dětičky, které školní docházka moc nebaví, ji naopak proklínají. Ano, řeč je o Marii Terezii.
Knížka mě zaujala nejen názvem, ale i nádhernou obálkou. (Také jste si všimli, že teď v zimě vychází plno knih s takovou „zimní“ obálkou? Nejen Marie Terezie, ale i třeba Panský dům, který už mám doma, má krásnou zimní obálku a i knížka následující je taková „zimní“.)

Pokud byste chtěli knížku koupit, nejlevnější bude ZDE.

Anotace:

Kniha mapuje životní osudy Marie Terezie, jedné z nejvýznamnějších postav novodobé Evropy, jež po více než 40 let úspěšně vládla říši rozkládající se na území dnešních 12 evropských států. Příběh začíná v roce 1723 korunovací Karla VI. českým králem. Od této chvíle se rozvíjí láska mezi Marií Terezií a Štěpánem Lotrinským, kteří se navzdory politickým machinacím nakonec spojí v plodném manželském svazku, ze kterého vzejde 16 dětí. Kniha ovšem zachycuje i Mariino nastoupení vladařské cesty a spletité politické zákulisí na císařském dvoře. Souběžně s knihou vznikl dvoudílný televizní film.Stejně jako předchozí kniha, i Hotel Sacher vznikl souběžně s dvoudílným filmem. A stejně, jako jsem neviděla Marii Terezii, neviděla jsem ani Hotel Sacher. Ovšem toto téma mě hodně zajímá a i když budou obě knížky spíše než historicky správné, milostné a hodně románové, chci si je přečíst. Hotel Sacher o to více, že jsem před Vánoci zkoušela přečíst knihu Anna Sacher a její hotel a ta mi tedy svým stylem vůbec nesedla. Doufám, že v této knize se dozvím něco o Sacherových a při tom to bude čtivé. 🙂
Knížku nejlevněji koupíte ZDE.
Anotace:
Vídeň 1892 Anna Sacherová chce po nenadálé manželově smrti pokračovat ve vedení hotelu. Mladá vdova si rezolutně a navzdory všem překážkám vydobývá pozici principálky. A zatímco Anna Sacherová s neodmyslitelným doutníkem, v doprovodu smečky bulteriérů a společně se svým personálem povyšuje hotel na legendu, setkávají se v jeho foyer dva nesourodé manželské páry: princ a princezna von Traunstein a berlínští nakladatelé Marta a Maxmilian Aderholdovi. Mezi suitami a chambres séparées Hotelu Sacher ve Vídni se rodí milostné drama lásky, nevěry a žárlivosti.

Co říkáte na dnešní výběr? Zaujaly vás knížky, nebo už jste nějakou už dokonce četli?

Napište mi o tom. Těším se na vaše komentáře. 🙂

Vaše Sabi 

Obě zmíněné knížky jsou za nejnižší ceny k dostání ZDE.

6 komentářů: „Knižní tip 1/2018

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: